UW-Oshkosh Women's Outdoor Track & Field Invitational
Saturday, April 5, 2008
J.J. Keller Field at Titan Stadium  Oshkosh, Wis.
Attendance: 854

Team Scoring - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) UW-Oshkosh                 219.5      2) UW-Eau Claire             161.66
    3) Winona State Univ.         114        4) UW-Whitewater              94.5
    5) UW-Stevens Point            84        6) Carroll College            55   
    7) Michigan Tech Univ.         51        7) St. Norbert College        51   
    9) Lawrence University         24       10) Beloit College             17   
   11) UW-Parkside                 13       12) MSOE                        9.33
   13) Ripon College                9       14) Lakeland College            1   


Event Results
Women 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Caine, Liz                   UW-STEVENS P           12.25      12.21Q  3.6  6 
  2 Bell, Brooke                 UW-WHITEWATE           12.50      12.37Q  2.3  5 
  3 Graybill, Ashley             ST. NORBERT            12.80      12.68Q  3.3  2 
  4 Montgomery, Arie             UW-WHITEWATE           12.75      12.71Q  3.5  3 
  5 Davis, Camille               UW-OSHKOSH                        12.81Q  1.0  1 
  6 Konsella, Kristi             UW-OSHKOSH                        12.90Q  3.4  4 
  7 Roesch, Melissa              CARROLL COLL           12.86      12.85q  1.0  1 
  8 Simonis, Laura               UW-STEVENS P           12.75      12.94q  3.4  4 
  9 Brusewitz, Lynann            CARROLL COLL           13.22      12.96q  2.3  5 
 10 Bachinski, Amy               UW-EAU CLAIR           12.86      12.99   1.0  1 
 11 Loveland, Anna               UW-OSHKOSH                        13.01   3.5  3 
 12 Olson, Nikki                 WINONA STATE           12.90      13.02   3.3  2 
 13 Mlezvia, Amy                 UW-OSHKOSH                        13.04   1.0  1 
 14 Poppe, Sara                  UW-WHITEWATE           13.00      13.05   3.4  4 
 15 Lisowski, Samantha           WINONA STATE           13.36      13.10   1.0  1 
 16 Jungles, Tiana               CARROLL COLL           13.25      13.11   3.6  6 
 17 Benitz, Chelsea              UW-OSHKOSH                        13.18   3.3  2 
 18 Burhop, Ann                  UW-STEVENS P           13.25      13.24   3.6  6 
 19 Sutherland, Anna             UW-EAU CLAIR           12.97      13.26   3.5  3 
 20 White, Tonya                 UW-EAU CLAIR           13.26      13.39   2.3  5 
 21 Mueller, Anne                ST. NORBERT            13.35      13.43   3.3  2 
 22 Schurr, Katie                BELOIT COLLE           13.40      13.45   1.0  1 
 23 Hayes, Kiera                 BELOIT COLLE           13.80      13.49   3.5  3 
 24 Sommers, Emily               ST. NORBERT            13.50      13.50   3.5  3 
 25 Swanson, Nikki               ST. NORBERT            13.75      13.52   3.4  4 
 26 Anton, Danielle              UW-WHITEWATE                      13.53   3.5  3 
 27 Lee, Sparkle                 RIPON                  13.63      13.60   2.3  5 
 28 Lawson, Nadou                CARROLL COLL           13.72      13.65   3.6  6 
 29 Craig, Courtney              UW-EAU CLAIR           13.35      13.73   3.5  3 
 30 Moelling, Heidi              CARROLL COLL           13.73      13.74   2.3  5 
 31 Nilles, Melissa              UW-PARKSIDE            13.50      13.95   3.4  4 
 32 Hennings, Stephanie          UW-STEVENS P           14.85      13.96   3.6  6 
 33 Schulzetenberge, Amber       UW-EAU CLAIR           13.68      14.06   3.6  6 
 34 Blankenschien, Anna          BELOIT COLLE           13.40      14.13   3.3  2 
 35 Kiselicka, Maria             MSOE                   13.30      14.17   3.4  4 
 36 Short, Maggie                LAKELAND COL           14.05      14.23   1.0  1 
 37 Vierzba, Marissa             UW-OSHKOSH                        14.40   3.3  2 
 38 Buchanan, Ellen              UW-OSHKOSH                        14.46   3.4  4 
 39 Fritzmann, Emily             LAWRENCE UNI           14.20      14.57   3.3  2 
 40 Baumgartner, Jessica         UW-STEVENS P           14.65      14.76   3.4  4 
 41 Drexler, Jacqui              LAKELAND COL           14.43      14.85   3.5  3 
 42 Froeming, Rebecca            CARROLL COLL           13.99      15.02   3.3  2 
 43 Brooks, Kari                 UW-WHITEWATE           14.90      15.03   3.6  6 
 44 Retzlaff, Christina          UW-WHITEWATE           14.80      15.04   2.3  5 
 
Women 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Caine, Liz                   UW-STEVENS P           12.21      13.14   3.8   10  
  2 Bell, Brooke                 UW-WHITEWATE           12.37      13.17   3.8    8  
  3 Montgomery, Arie             UW-WHITEWATE           12.71      13.52   3.8    7  
  4 Davis, Camille               UW-OSHKOSH             12.81      13.82   3.8    6  
  5 Graybill, Ashley             ST. NORBERT            12.68      13.84   3.8    5  
  6 Brusewitz, Lynann            CARROLL COLL           12.96      14.01   3.8    4  
  7 Roesch, Melissa              CARROLL COLL           12.85      14.02   3.8    3  
  8 Konsella, Kristi             UW-OSHKOSH             12.90      14.10   3.8    2  
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Kooistra, Liz                UW-EAU CLAIR           25.50      25.81  -3.8  7   10  
  2 Bell, Brooke                 UW-WHITEWATE           25.40      26.68  -3.8  7    8  
  3 Graybill, Ashley             ST. NORBERT            25.80      26.80  -3.8  7    7  
  4 Montgomery, Arie             UW-WHITEWATE           26.92      27.21  -3.8  7    6  
  5 Broner, Laura                UW-EAU CLAIR           26.21      27.27  -3.8  7    5  
  6 Olson, Nikki                 WINONA STATE           26.70      27.55  -3.8  7    4  
  7 Holt, KJ                     UW-EAU CLAIR           27.21      27.59  -3.8  7    3  
  8 Mlezvia, Amy                 UW-OSHKOSH             28.40      27.85  -3.7  4    2  
  9 Roesch, Melissa              CARROLL COLL           26.56      27.86  -3.8  7    1  
 10 Braun, Beth                  WINONA STATE           27.75      28.39  -4.5  5 
 11 Berg, Briana                 UW-EAU CLAIR           27.34      28.42  -2.5  6 
 12 Benitz, Chelsea              UW-OSHKOSH             27.50      28.50  -2.5  6 
 13 Stockheimer, Kait            UW-OSHKOSH             29.50      28.72  -2.8  3 
 14 Schurr, Katie                BELOIT COLLE           27.80      29.00  -4.5  5 
 15 Swanson, Nikki               ST. NORBERT            29.50      29.13  -2.8  3 
 16 Wolfe, Bridget               UW-EAU CLAIR           28.06      29.22  -4.5  5 
 17 Brusewitz, Lynann            CARROLL COLL           27.57      29.27  -2.5  6 
 18 Krueger, Sam                 UW-EAU CLAIR           28.52      29.38  -3.7  4 
 19 Johnson, Dani                CARROLL COLL           28.35      29.41  -3.7  4 
 20 Mueller, Anne                ST. NORBERT            28.75      29.47  -3.7  4 
 21 Johnson, Joanna              BELOIT COLLE           27.60      29.52  -2.5  6 
 22 Lawson, Nadou                CARROLL COLL           29.24      29.54  -2.8  3 
 23 Hayes, Kiera                 BELOIT COLLE           28.30      29.62  -3.7  4 
 24 Jungles, Tiana               CARROLL COLL           27.61      29.71  -2.5  6 
 25 Craig, Courtney              UW-EAU CLAIR           28.38      29.75  -3.7  4 
 26 Lee, Sparkle                 RIPON                  29.33      29.83  -2.8  3 
 27 Moelling, Heidi              CARROLL COLL           28.34      29.97  -3.7  4 
 28 Wilke, Lisa                  UW-OSHKOSH                        30.00  -4.2  1 
 29 Schulzetenberge, Amber       UW-EAU CLAIR           29.12      30.13  -2.8  3 
 30 Ballun, Erin                 MICHIGAN TEC           28.00      30.41  -4.5  5 
 31 Blankenschien, Anna          BELOIT COLLE           27.80      30.54  -4.5  5 
 32 Kiselicka, Maria             MSOE                   28.50      31.09  -3.7  4 
 33 Baumgartner, Jessica         UW-STEVENS P           30.50      31.69  -2.6  2 
 34 Short, Maggie                LAKELAND COL           29.10      31.72  -3.7  4 
 35 Krueger, Amy                 RIPON                  29.92      32.39  -2.6  2 
 35 Fritzmann, Emily             LAWRENCE UNI           30.50      32.39  -2.6  2 
 37 Groshek, Elizabeth           ST. NORBERT            29.50      32.89  -2.8  3 
 38 Froeming, Rebecca            CARROLL COLL           29.98      33.06  -2.6  2 
 39 Wallace, Amber               UW-WHITEWATE                      33.42  -4.2  1 
 40 Tielens, Kristina            MSOE                   29.50      33.65  -2.8  3 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bradford, Jennifer           WINONA STATE           59.32      58.35   4   10  
  2 Johnson, Nicci               WINONA STATE           61.00      58.70   4    8  
  3 Folbrecht, Kathleen          UW-STEVENS P           59.85      59.30   4    7  
  4 Milkent, Kelly               WINONA STATE           60.75      60.64   4    6  
  5 Schreiner, Michelle          WINONA STATE           61.50      60.98   4    5  
  6 Johnson, Joanna              BELOIT COLLE           60.40      61.27   4    4  
  7 Delany, Heather              MSOE                   61.00      61.51   4    3  
  8 Reindl, Alyssa               UW-EAU CLAIR           62.86      62.98   4    2  
  9 Stockheimer, Kait            UW-OSHKOSH             62.88      63.68   3    1  
 10 Johnson, Dani                CARROLL COLL           62.47      64.02   4 
 11 Kafer, Destiny               UW-OSHKOSH             68.50      65.32   2 
 12 Roswell, Sarah               UW-OSHKOSH             63.88      65.42   3 
 13 Christenson, Amy             LAKELAND COL           64.00      65.59   3 
 14 Burhop, Ann                  UW-STEVENS P           64.50      65.65   3 
 15 Schiel, Stephanie            MICHIGAN TEC           64.21      66.18   3 
 16 Faller, Erin                 UW-STEVENS P           64.50      66.28   3 
 17 Fickbohm, Chelsea            LAWRENCE UNI           71.00      68.89   1 
 18 Hull, Andrea                 UW-EAU CLAIR           65.00      69.06   3 
 19 Curtis, Angela               MICHIGAN TEC           67.00      69.06   2 
 20 Kosterman, Erica             UW-WHITEWATE           63.00      70.83   3 
 21 Jaeger, Tess                 LAWRENCE UNI           71.00      71.65   2 
 22 Krueger, Amy                 RIPON                  70.42      71.89   2 
 23 Lowe, Alicia                 UW-WHITEWATE           69.00      76.19   2 
 24 Tielens, Kristina            MSOE                   70.00      77.32   2 
 25 Stempihar, Elizabeth         MICHIGAN TEC                      77.44   1 
 26 Blanke, Kristina             CARROLL COLL           72.00    1:20.43   1 
 
Women 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kelley, Erin                 CARROLL COLL         2:13.38    2:16.91    10  
  2 Steffens, Angie              UW-STEVENS P         2:19.50    2:17.75     8  
  3 Haas, Brittany               UW-OSHKOSH           2:25.00    2:25.36     7  
  4 Palmer, Kelly                UW-EAU CLAIR         2:23.80    2:25.85     6  
  5 Shadler, Chelsey             UW-PARKSIDE          2:40.00    2:27.55     5  
  6 Claas, Erica                 UW-STEVENS P         2:23.00    2:27.64     4  
  7 Delany, Heather              MSOE                 2:30.00    2:27.99     3  
  8 Killian, Amy                 CARROLL COLL         2:20.00    2:28.51     2  
  9 Kuber, Kristin               UW-STEVENS P         2:23.00    2:29.48     1  
 10 Olson, Whitney               UW-PARKSIDE          2:28.00    2:29.76  
 11 Simonis, Laura               UW-STEVENS P         2:24.50    2:30.17  
 12 McElroy, Kathryn             WINONA STATE         2:30.17    2:30.30  
 13 Gehl, Allison                UW-OSHKOSH           2:30.00    2:30.73  
 14 Brandt, Alyssa               WINONA STATE         2:33.56    2:30.98  
 15 Goodman, Dakota              WISCONSIN TR         2:25.00    2:31.15  
 16 Hause, Sandy                 UW-STEVENS P         2:35.00    2:32.42  
 17 Scholze, Hope                UW-OSHKOSH           2:25.00    2:33.32  
 18 Schiel, Stephanie            MICHIGAN TEC         2:26.00    2:36.70  
 19 Wold, Kathyrn                MICHIGAN TEC         2:31.27    2:37.86  
 20 Groshek, Elizabeth           ST. NORBERT          2:25.00    2:39.10  
 21 Welhoefer, Jessie            UW-OSHKOSH           2:33.00    2:39.40  
 22 Duley, Rebecca               RIPON                2:38.64    2:40.78  
 23 Haroldson, Alex              UW-WHITEWATE         2:35.00    2:41.06  
 24 Donohue, Jessica             EDGEWOOD COL         2:30.00    2:41.81  
 25 Kruk, Katie                  UW-WHITEWATE         2:35.00    2:41.92  
 26 Diedrich, Whitney            LAKELAND COL         2:33.00    2:42.26  
 27 Hiben, Terra                 LAKELAND COL         2:33.00    2:42.37  
 28 Gross, Meg                   ST. NORBERT          2:37.00    2:42.38  
 29 Blegen, Ali                  LAWRENCE UNI         2:29.00    2:43.37  
 30 Curtis, Angela               MICHIGAN TEC         2:32.35    2:44.15  
 31 Davey, Jessica               RIPON                2:38.42    2:44.21  
 32 Garcia, Jenny                CARROLL COLL         2:30.00    2:48.05  
 33 Wiza, Lauren                 MICHIGAN TEC         2:33.00    2:52.12  
 34 Johns, Lizzie                UW-WHITEWATE         2:50.00    2:52.86  
 35 Singleton, Katie             BELOIT COLLE         2:45.00    2:53.12  
 36 Hayes, Melissa               UW-WHITEWATE         2:40.00    2:54.86  
 37 Wisner, Hailey               LAKELAND COL         2:38.00    2:55.04  
 38 Stempihar, Elizabeth         MICHIGAN TEC         2:36.00    3:00.54  
 39 Gaul, Kaylyn                 MICHIGAN TEC         2:41.00    3:02.24  
 40 Pieper, Margaret             LAWRENCE UNI         3:05.00    3:05.12  
 41 Koney, Melody                CARROLL COLL         2:55.00    3:07.46  
 
Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mitchell, Ayla               UW-OSHKOSH           4:38.00    4:48.60    10  
  2 Humbach, Hannah              UW-EAU CLAIR         4:48.60    4:53.55     8  
  3 Metz, Andrea                 MICHIGAN TEC         4:54.00    4:54.81     7  
  4 Renstrom, Alexa              UNATTACHED           4:54.00    4:58.78  
  5 Southworth, Jenna            WINONA STATE         5:05.26    5:02.30     6  
  6 Palmer, Kelly                UW-EAU CLAIR         4:58.10    5:03.11     5  
  7 Easker, Bethany              WINONA STATE         5:15.00    5:03.51     4  
  8 Hammermeister, Amanda        BELOIT COLLE         5:07.00    5:03.93     3  
  9 Scheer, Jessie               UW-OSHKOSH           4:58.00    5:05.98     2  
 10 Andersen, Heidi              UW-PARKSIDE          5:05.00    5:06.08     1  
 11 Goodman, Brea                WISCONSIN TR         4:50.00    5:08.01  
 12 Smith, Jenna                 UW-EAU CLAIR         4:58.20    5:08.41  
 13 Pick, Ashley                 UW-WHITEWATE         5:05.00    5:09.19  
 14 Glunn, Sarah                 UW-STEVENS P         5:19.00    5:10.99  
 15 Duley, Rebecca               RIPON                5:06.88    5:13.05  
 16 Schmitt, Jade                WISCONSIN TR         5:25.00    5:13.79  
 17 Bassett, Heather             UW-OSHKOSH           4:58.00    5:14.04  
 18 Nett, Jackie                 UW-WHITEWATE         5:05.00    5:14.46  
 19 Mouzakis, Katie              WISCONSIN TR         5:10.00    5:16.35  
 20 Peloquin, Maria              UW-EAU CLAIR         5:15.00    5:18.22  
 21 Laurin, Jessica              CARROLL COLL         5:10.00    5:19.70  
 22 Stensland, Kelsey            WINONA STATE         5:45.00    5:20.26  
 23 Newman, Andrea               UW-WHITEWATE         5:20.00    5:22.14  
 24 Davey, Jessica               RIPON                5:06.24    5:22.95  
 25 Jeske, Michelle              WINONA STATE         5:45.00    5:26.29  
 26 Sheets, Heather              UW-STEVENS P         5:25.00    5:26.32  
 27 Enderby, Jessica             UW-PARKSIDE          5:20.00    5:27.03  
 28 Lake, Becky                  UW-EAU CLAIR         5:16.00    5:28.51  
 29 Helgesen, Samantha           UW-OSHKOSH                      5:29.89  
 30 Krueger, Shaunie             UW-STEVENS P         5:42.00    5:31.69  
 31 Zaferos, Audrey              WISCONSIN TR         5:22.00    5:32.14  
 32 Blegen, Ali                  LAWRENCE UNI         5:20.00    5:33.93  
 33 Diedrich, Whitney            LAKELAND COL                    5:34.50  
 34 Buechel, Jill                UW-STEVENS P         5:38.90    5:35.02  
 35 Wold, Kathyrn                MICHIGAN TEC         5:15.00    5:35.15  
 36 Haugberg, Lana               BELOIT COLLE         5:27.00    5:35.67  
 37 Napier, Laura                UW-EAU CLAIR         5:23.00    5:35.90  
 38 Baumann, Karen               BELOIT COLLE         5:22.00    5:40.45  
 39 Hiben, Terra                 LAKELAND COL                    5:41.03  
 40 Stieber, Julie               UW-EAU CLAIR         5:22.00    5:43.68  
 41 DeMers, Anna                 UW-STEVENS P         5:46.00    5:44.13  
 42 Gieschen, Julia              UW-EAU CLAIR         5:26.00    5:46.23  
 43 Stam, Samantha               MICHIGAN TEC         5:21.22    5:51.11  
 44 Roswell, Amanda              UW-STEVENS P         5:55.00    5:52.58  
 45 Resch, Lizzy                 UW-EAU CLAIR         5:42.00    5:52.86  
 46 Wisner, Hailey               LAKELAND COL                    5:59.21  
 47 Piepenbrink, Hanna           CARROLL COLL         5:32.00    5:59.89  
 48 Reuling, Laura               RIPON                5:52.27    6:00.97  
 49 Whiting, Tara                UW-STEVENS P         6:05.00    6:03.08  
 50 Schermerhorn, Becky          MSOE                 5:45.00    6:03.45  
 51 Shorey, Lauren               UW-PARKSIDE          5:45.00    6:05.03  
 52 Zank, Brooke                 RIPON                6:20.08    6:08.47  
 53 Wittrock, Rachel             UW-WHITEWATE         6:15.00    6:25.72  
 54 Baker, Jessica               CARROLL COLL         6:02.00    6:30.06  
 -- Clark-Mand, Jordan           UW-OSHKOSH           4:58.00        DNF  
 
Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Prunty, Elly                 UW-EAU CLAIR        18:20.00   18:21.43    10  
  2 Warner, Molly                UW-EAU CLAIR        18:10.00   18:31.07     8  
  3 Borlee, Claudia              UW-EAU CLAIR        18:30.00   18:32.72     7  
  4 Metz, Andrea                 MICHIGAN TEC        18:42.00   18:35.86     6  
  5 Rogers, Jennifer             UW-WHITEWATE        18:45.00   18:43.10     5  
  6 Hertz, Amber                 UW-EAU CLAIR        18:45.00   18:54.53     4  
  7 McCabe, Katie                UW-WHITEWATE        19:05.00   19:08.29     3  
  8 Ertl, Heidi                  UNATTACHED          19:00.00   19:11.35  
  9 Kangas, Laura                MICHIGAN TEC        19:21.10   19:35.01     2  
 10 Drelles, Megan               MICHIGAN TEC        18:57.34   19:36.26     1  
 11 Meis, Julie                  UW-EAU CLAIR        19:52.00   19:44.91  
 12 Lutz, Ellie                  UW-EAU CLAIR        19:00.00   19:57.71  
 13 Woodford, Molly              UW-EAU CLAIR        18:53.00   19:57.85  
 14 Bell, Megan                  UW-EAU CLAIR        20:10.00   20:00.46  
 15 Burk, Mallory                UW-OSHKOSH                     20:02.30  
 16 Hyland, Eileen               UW-WHITEWATE        19:25.00   20:03.56  
 17 Lewis, Natasha               WISCONSIN TR        20:00.00   20:05.53  
 18 Arentz, Jamie                UW-EAU CLAIR        19:15.00   20:06.75  
 19 Heinrich, Madie              WINONA STATE        19:45.00   20:18.87  
 20 Kearney, Ellen               BELOIT COLLE        20:45.00   20:23.73  
 21 Springer-Wilson, Alison      MICHIGAN TEC        19:07.42   20:28.09  
 22 Zimmerman, Courtney          UW-PARKSIDE         19:45.00   20:34.99  
 23 Beggs, Erin                  RIPON               20:26.84   20:37.05  
 24 Rein, Lauren                 CARROLL COLL        20:46.56   20:45.77  
 25 Stam, Samantha               MICHIGAN TEC        20:59.00   20:49.06  
 26 Heintz, Christy              EDGEWOOD COL        19:50.00   20:56.55  
 27 Smith, Steph                 WINONA STATE        20:00.00   20:57.49  
 28 Pick, Ashley                 UW-WHITEWATE        19:25.00   21:49.15  
 29 Reuling, Laura               RIPON               21:08.88   21:52.88  
 30 Fisher, Abby                 LAWRENCE UNI        22:30.00   21:59.50  
 31 Farrell, Brittany            WISCONSIN TR        22:00.00   22:06.73  
 32 Casey, Marta                 BELOIT COLLE        22:20.00   22:13.95  
 33 Hood, Ally                   BELOIT COLLE        23:14.00   23:46.19  
 
Women 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Scherer, Jenny               ST. NORBERT                    37:33.00    10  
  2 Graef, Jennifer Lyn          PT TIMING TRACK     36:30.00  X38:39.90  
  3 Melville, Jenny              UW-OSHKOSH                     39:50.90     8  
  4 Wondra, Katie                UW-OSHKOSH                     40:00.60     7  
  5 Kick, Jenna                  ST. NORBERT                    40:35.30     6  
  6 Madigan, Shannon             UW-OSHKOSH                     42:01.30     5  
  7 Kindt, Jennie                UW-PARKSIDE         43:00.00   42:32.90     4  
  8 Degener, Becky               UW-PARKSIDE         42:30.00   43:00.80     3  
 
Women 100 Meter Hurdles
=================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
  1 Faller, Liz                  UW-EAU CLAIR           14.85      14.91Q  2.3  3 
  2 Fabiano, Andrea              UW-OSHKOSH             15.50      15.11Q  3.8  1 
  3 Asuncion, Emily              WINONA STATE           15.68      15.68Q  2.4  2 
  4 Kline, Sara                  UW-STEVENS P           15.50      15.69q  3.8  1 
  5 Granzow, Lynda               GREATER MILW           15.91      15.82q  2.4  2 
  6 Trakanovich, Marisa          ST. NORBERT            17.20      15.87q  2.3  3 
  7 Oldenburg, Amy               UW-EAU CLAIR           15.86      16.06q  2.3  3 
  8 Steininger, Madeline         LAWRENCE UNI           17.10      16.13q  3.8  1 
  9 Morehart, Megan              UW-WHITEWATE           15.90      16.18q  2.3  3 
 10 Wolfe, Bridget               UW-EAU CLAIR           16.12      16.25   3.8  1 
 11 Wilbur, Ana                  CARROLL COLL           16.80      16.52   2.4  2 
 12 Jensen, Kaitlyn              WINONA STATE           16.59      16.79   2.3  3 
 13 Stein, Jenny                 UW-OSHKOSH             15.95      17.03   3.8  1 
 14 Shedal, Cassie               UW-OSHKOSH                        17.06   2.4  2 
 15 Wilke, Lisa                  UW-OSHKOSH                        17.15   2.3  3 
 16 Mueller, Anne                ST. NORBERT            16.95      17.21   3.8  1 
 17 Hansen, Rachel               CARROLL COLL           17.10      17.41   2.4  2 
 18 Jordan, Melissa              UW-EAU CLAIR           16.80      17.55   2.3  3 
 19 Zach, Nicole                 UW-OSHKOSH                        17.95   3.8  1 
 20 Faller, Erin                 UW-STEVENS P           16.50      17.98   2.4  2 
 21 Jicinsky, Alix               UW-STEVENS P           17.89      18.07   3.8  1 
 22 Ballun, Erin                 MICHIGAN TEC                      18.15   2.3  3 
 23 Geerer, Elizabeth            MICHIGAN TEC           17.12      18.69   2.3  3 
 24 Bulat, Tatiana               LAWRENCE UNI           17.40      19.04   2.4  2 
 25 Clark, Jane                  UW-WHITEWATE           17.50      19.16   3.8  1 
 
Women 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Wind Points
=====================================================================================
Finals
  1 Faller, Liz                  UW-EAU CLAIR           14.91      15.57   3.2   10  
  2 Asuncion, Emily              WINONA STATE           15.68      16.14   3.2    8  
  3 Fabiano, Andrea              UW-OSHKOSH             15.11      16.96   3.2    7  
  4 Morehart, Megan              UW-WHITEWATE           16.18      17.10   3.2    6  
  5 Kline, Sara                  UW-STEVENS P           15.69      17.31   3.2    5  
  6 Oldenburg, Amy               UW-EAU CLAIR           16.06      17.44   3.2    4  
  7 Steininger, Madeline         LAWRENCE UNI           16.13      18.13   3.2    3  
  8 Trakanovich, Marisa          ST. NORBERT            15.87      19.10   3.2    2  
 
Women 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Meyer, Lisa                  WINONA STATE           66.21      65.06   3   10  
  2 Anton, Danielle              UW-WHITEWATE           66.50      67.00   3    8  
  3 Saager, Corinna              UW-EAU CLAIR           68.00      68.03   3    7  
  4 Trakanovich, Marisa          ST. NORBERT            70.00      70.35   3    6  
  5 Irvine, Andrea               UW-STEVENS P           68.00      70.54   3    5  
  6 Fabiano, Andrea              UW-OSHKOSH             68.56      70.68   3    4  
  7 Thomas, Becky                UW-OSHKOSH             69.55      72.87   3    3  
  8 Wilbur, Ana                  CARROLL COLL           70.00      73.22   3    2  
  9 Jordan, Melissa              UW-EAU CLAIR           72.00      73.80   2    1  
 10 Geerer, Elizabeth            MICHIGAN TEC           71.77      75.23   2 
 11 Zaferos, Audrey              WISCONSIN TR           71.00      75.84   2 
 12 Kline, Sara                  UW-STEVENS P           71.00      75.89   2 
 13 Mueller, Anne                ST. NORBERT                       75.97   1 
 14 Hansen, Rachel               CARROLL COLL           71.00      76.62   2 
 15 Sapa, Leah                   UW-EAU CLAIR           73.00      77.16   2 
 16 Sigler, Jori                 UW-OSHKOSH                        78.43   1 
 17 Blanke, Kristina             CARROLL COLL         1:22.00    1:34.51   1 
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Glasbrenner, Allie           WINONA STATE        12:10.00   12:18.00    10  
  2 Piskor, Jenny                UW-OSHKOSH                     12:20.90     8  
  3 Wolter, Allison              UW-STEVENS P        12:08.00   12:21.10     7  
  4 Peterson, Cassie             UW-OSHKOSH                     12:27.90     6  
  5 Gaul, Kaylyn                 MICHIGAN TEC                   12:31.70     5  
  6 Wiza, Lauren                 MICHIGAN TEC                   12:46.80     4  
  7 Knowles, Leah                BELOIT COLLE        12:40.00   12:52.00     3  
  8 Weber, Michelle              CARROLL COLL        12:18.57   13:08.00     2  
  9 Haupt, Amy                   UW-STEVENS P        12:45.00   13:31.50     1  
 10 Manweiler, Joy               LAWRENCE UNI        13:30.00   13:35.00  
 11 Gross, Meg                   ST. NORBERT                    13:41.10  
 12 Kaiser, Angie                GREATER MILW        13:45.00   13:42.60  
 13 Drelles, Megan               MICHIGAN TEC                   13:46.20  
 
Women 4x100 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 UW-STEVENS POINT  'A'                               49.90      49.51   2   10  
     1) Irvine, Andrea                  2) Simonis, Laura                 
     3) Caine, Liz                      4) Burhop, Ann                    
  2 WINONA STATE  'A'                                   49.20      49.58   2    8  
  3 UW-OSHKOSH  'A'                                     50.34      49.91   2    7  
  4 UW-WHITEWATER  'A'                                  51.00      50.25   2    6  
     1) Bell, Brooke                    2) Poppe, Sara                    
     3) Timm, Katherine                 4) Montgomery, Arie               
  5 UW-EAU CLAIRE  'A'                                  49.50      50.46   2    5  
     1) Berg, Briana                    2) Holt, KJ                       
     3) Sutherland, Anna                4) Bachinski, Amy                 
  6 CARROLL COLLEGE  'A'                                51.59      50.82   2    4  
  7 ST. NORBERT COLLEGE  'A'                            50.05      50.88   2    3  
  8 UW-OSHKOSH  'B'                                     54.56      52.04   1 
  9 BELOIT COLLEGE  'A'                                 53.00      53.00   2    2  
 10 UW-WHITEWATER  'B'                                  53.50      54.51   2 
     1) Puls, Rachel                    2) Ciszek, Brittany               
     3) Montgomery, Arie                4) Wilbourn, Kellee               
 11 LAKELAND COLLEGE  'A'                                          54.61   1    1  
     1) Christenson, Amy                2) Drexler, Jacqui                
     3) Hiben, Terra                    4) Short, Maggie                  
 12 UW-WHITEWATER  'C'                                  55.00      58.40   1 
     1) Patterson, Megan                2) Brooks, Kari                   
     3) Retzlaff, Christina             4) Kosterman, Erica               
 
Women 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 UW-EAU CLAIRE  'A'                                3:55.00    3:54.87   1   10  
     1) Broner, Laura                   2) Kooistra, Liz                  
     3) Saager, Corinna                 4) Faller, Liz                    
  2 UW-STEVENS POINT  'A'                             4:07.00    3:58.93   1    8  
     1) Steffens, Angie                 2) Caine, Liz                     
     3) Folbrecht, Kathleen             4) Kuber, Kristin                 
  3 UW-OSHKOSH  'A'                                   4:08.00    4:10.33   1    7  
  4 UW-EAU CLAIRE  'B'                                4:10.00    4:11.56   2 
     1) Berg, Briana                    2) Holt, KJ                       
     3) Humbach, Hannah                 4) Reindl, Alyssa                 
  5 ST. NORBERT COLLEGE  'A'                          4:05.00    4:12.00   1    6  
  6 UW-EAU CLAIRE  'C'                                4:15.00    4:17.94   2 
     1) Suckow, Hayley                  2) Smith, Jenna                   
     3) Krueger, Sam                    4) Jordan, Melissa                
  7 UW-OSHKOSH  'C'                                   4:20.00    4:18.10   2 
  8 CARROLL COLLEGE  'A'                              4:12.70    4:19.28   1    5  
  9 UW-OSHKOSH  'B'                                   4:15.00    4:23.88   2 
 10 UW-STEVENS POINT  'B'                                        4:27.33   3 
     1) Dieringer, Hannah               2) Haupt, Amy                     
     3) Glunn, Sarah                    4) Claas, Erica                   
 11 MICHIGAN TECH UNIV.  'A'                          4:27.00    4:34.46   1    4  
 12 UW-WHITEWATER  'B'                                4:30.00    4:40.69   2 
     1) Newman, Andrea                  2) Haroldson, Alex                
     3) Kruk, Katie                     4) Wagner, Katie                  
 13 UW-EAU CLAIRE  'D'                                4:28.00    4:41.54   3 
     1) Sapa, Leah                      2) Hull, Andrea                   
     3) Lake, Becky                     4) Napier, Laura                  
 14 MSOE  'A'                                         4:35.00    4:42.32   2    3  
     1) Delany, Heather                 2) Tielens, Kristina              
     3) Schermerhorn, Becky             4) Kiselicka, Maria               
 15 RIPON  'A'                                        4:45.66    4:44.41   2    2  
 16 CARROLL COLLEGE  'B'                              4:40.00    4:49.92   3 
 17 UW-WHITEWATER  'C'                                4:30.00    4:55.65   3 
     1) Puls, Rachel                    2) Hucke, Megan                   
     3) Lowe, Alicia                    4) Johns, Lizzie                  
 
Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ballun, Erin                 MICHIGAN TEC           1.65m      1.69m    5-06.50   10  
  2 Granzow, Lynda               GREATER MILW           1.63m      1.62m    5-03.75 
  3 Steininger, Madeline         LAWRENCE UNI           1.65m      1.62m    5-03.75    8  
  4 Schuelke, Alicia             UW-EAU CLAIR           1.61m      1.57m    5-01.75    7  
  5 Johnson, Kale                WINONA STATE           1.55m      1.57m    5-01.75    6  
  6 Schiel, Stephanie            MICHIGAN TEC           1.46m      1.52m    4-11.75    5  
  7 Schurr, Katie                BELOIT COLLE           1.57m      1.52m    4-11.75    4  
  8 Jicinsky, Alix               UW-STEVENS P           1.47m      1.52m    4-11.75    3  
  9 Thomas, Becky                UW-OSHKOSH             1.62m      1.52m    4-11.75    2  
 10 Wolfe, Bridget               UW-EAU CLAIR           1.52m      1.47m    4-09.75.333333
 10 Delany, Heather              MSOE                   1.57m      1.47m    4-09.75.333333
 10 Warnquist, Ewa               UW-EAU CLAIR           1.45m      1.47m    4-09.75.333333
 13 Anton, Danielle              UW-WHITEWATE           1.47m      1.42m    4-07.75 
 13 Shedal, Cassie               UW-OSHKOSH             1.44m      1.42m    4-07.75 
 13 Lammers, Alyssa              WINONA STATE           1.50m      1.42m    4-07.75 
 13 Oldenburg, Amy               UW-EAU CLAIR           1.50m      1.42m    4-07.75 
 13 Hucke, Megan                 UW-WHITEWATE           1.47m      1.42m    4-07.75 
 13 Buchanan, Ellen              UW-OSHKOSH             1.52m      1.42m    4-07.75 
 19 Barborich, Ashley            CARROLL COLL           1.32m      1.37m    4-06.00 
 19 Anderson, Morgan             CARROLL COLL           1.43m      1.37m    4-06.00 
 21 Wallace, Amber               UW-WHITEWATE           1.34m      1.32m    4-04.00 
 21 Kasper, Kaylyn               LAKELAND COL                      1.32m    4-04.00 
 21 Morgan, Kinah                CARROLL COLL           1.48m      1.32m    4-04.00 
 21 Stein, Jenny                 UW-OSHKOSH             1.48m      1.32m    4-04.00 
 21 Johnson, Dani                CARROLL COLL           1.27m      1.32m    4-04.00 
 21 Peters, Barb                 CARROLL COLL           1.37m      1.32m    4-04.00 
 
Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Grafenhauer, Rebecca         CARROLL COLL           3.62m      3.50m   11-05.75   10  
  2 Granzow, Lynda               GREATER MILW           3.42m     X3.50m   11-05.75 
  3 Suckow, Hayley               UW-EAU CLAIR           3.45m      3.35m   10-11.75    8  
  4 Warnquist, Ewa               UW-EAU CLAIR           3.30m      3.20m   10-06.00    7  
  5 VanEgtern, Nicole            UW-OSHKOSH             3.45m      3.20m   10-06.00    5.5
  5 Britt, Katelyn               UW-WHITEWATE           3.26m      3.20m   10-06.00    5.5
  7 White, Tonya                 UW-EAU CLAIR           3.30m      3.05m   10-00.00    4  
  8 Lewis, Alison                UW-WHITEWATE           3.00m      2.90m    9-06.25    3  
  9 Kohn, Katie                  UW-OSHKOSH                        2.90m    9-06.25    2  
 10 Walsh, Melissa               UW-OSHKOSH                        2.75m    9-00.25    1  
 11 Hunt, Cassie                 UW-EAU CLAIR           2.90m      2.75m    9-00.25 
 12 Melby, Tiffany               UW-EAU CLAIR           2.60m      2.45m    8-00.50 
 12 Fry-Schallhorn, Lindsay      MICHIGAN TEC                      2.45m    8-00.50 
 12 Stein, Lindy                 UW-OSHKOSH                        2.45m    8-00.50 
 12 Precourt, Steph              WINONA STATE           2.60m      2.45m    8-00.50 
 16 Schulte, Kiley               UW-EAU CLAIR                      2.15m    7-00.50 
 16 Decker, Emily                UW-WHITEWATE           2.30m      2.15m    7-00.50 
 -- Koney, Melody                CARROLL COLL                         NH            
 -- Koll, Kayla                  CARROLL COLL           2.58m         NH            
 -- Debnar, Kandice              CARROLL COLL                         NH            
 
Women Long Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Richter, Beth                UNATTACHED             5.40m      5.54m   NWI  18-02.25 
  2 Fabry, Melissa               UNATTACHED             5.48m      5.38m   NWI  17-08.00 
  3 Steininger, Madeline         LAWRENCE UNI           5.10m      5.21m   NWI  17-01.25   10  
  4 Bonn, Amanda                 UW-OSHKOSH             4.82m      5.17m   NWI  16-11.50    8  
  5 Ballun, Erin                 MICHIGAN TEC           4.76m      5.13m   NWI  16-10.00    7  
  6 Kussler, Hannah              UW-OSHKOSH             4.87m      5.08m   NWI  16-08.00    6  
  7 Sutherland, Anna             UW-EAU CLAIR           5.00m      4.89m   NWI  16-00.50    5  
  8 Frey, Amy                    GREATER MILW           5.01m      4.87m   NWI  15-11.75 
  9 White, Tonya                 UW-EAU CLAIR           5.15m      4.86m   NWI  15-11.50    4  
 10 Zach, Nicole                 UW-OSHKOSH                        4.83m   NWI  15-10.25    3  
 11 Bachinski, Amy               UW-EAU CLAIR                      4.79m   NWI  15-08.75    2  
 12 Johnson, Dani                CARROLL COLL           4.37m      4.78m   NWI  15-08.25    1  
 13 Barborich, Ashley            CARROLL COLL           4.93m      4.75m   NWI  15-07.00 
 14 Burhop, Ann                  UW-STEVENS P           4.50m      4.72m   NWI  15-06.00 
 14 Moelling, Heidi              CARROLL COLL           4.83m      4.72m   NWI  15-06.00 
 16 Jungles, Tiana               CARROLL COLL           5.25m      4.61m   NWI  15-01.50 
 17 Ciszek, Brittany             UW-WHITEWATE           5.00m      4.60m   NWI  15-01.25 
 18 Kiselicka, Maria             MSOE                              4.59m   NWI  15-00.75 
 18 Lammers, Alyssa              WINONA STATE           5.05m      4.59m   NWI  15-00.75 
 20 Craig, Courtney              UW-EAU CLAIR           4.80m      4.50m   NWI  14-09.25 
 21 Wiemann, Charissa            UW-WHITEWATE           4.40m      4.38m   NWI  14-04.50 
 22 Patterson, Megan             UW-WHITEWATE           4.30m      4.27m   NWI  14-00.25 
 23 Wallace, Amber               UW-WHITEWATE           4.40m      4.20m   NWI  13-09.50 
 24 Schubert, Jen                UW-WHITEWATE           4.70m      4.18m   NWI  13-08.75 
 25 Benson, Laurel               LAWRENCE UNI           4.60m      4.14m   NWI  13-07.00 
 26 Solin, Staci                 UW-EAU CLAIR           4.50m      4.05m   NWI  13-03.50 
 27 Kaiser, Hanna                UW-EAU CLAIR           4.29m      3.99m   NWI  13-01.25 
 28 Armbrister, Tanishka         BELOIT COLLE           4.00m      3.86m   NWI  12-08.00 
 -- Berg, Briana                 UW-EAU CLAIR           5.05m         ND   NWI           
 
Women Triple Jump
===============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Poppe, Sara                  UW-WHITEWATE          10.92m     10.69m   NWI  35-01.00   10  
  2 Konsella, Kristi             UW-OSHKOSH            10.87m     10.67m   NWI  35-00.25    8  
  3 Oldenburg, Amy               UW-EAU CLAIR          11.16m     10.60m   NWI  34-09.50    7  
  4 Richter, Beth                UNATTACHED            10.75m    X10.51m   NWI  34-05.75 
  5 Frey, Amy                    GREATER MILW          11.03m     10.26m   NWI  33-08.00 
  6 Hennings, Stephanie          UW-STEVENS P           9.85m     10.13m   NWI  33-03.00    6  
  7 Haines, Katie                UW-EAU CLAIR          10.00m      9.85m   NWI  32-03.75    5  
  8 Jungles, Tiana               CARROLL COLL          10.21m      9.83m   NWI  32-03.00    4  
  9 Puls, Rachel                 UW-WHITEWATE          10.53m      9.74m   NWI  31-11.50    3  
 10 Fabry, Melissa               UNATTACHED            10.70m      9.65m   NWI  31-08.00 
 11 Wilbur, Ana                  CARROLL COLL           9.93m      9.39m   NWI  30-09.75    2  
 12 Hayes, Kiera                 BELOIT COLLE           9.50m      9.02m   NWI  29-07.25    1  
 13 Wiemann, Charissa            UW-WHITEWATE           9.30m      8.82m   NWI  28-11.25 
 14 Benson, Laurel               LAWRENCE UNI          10.10m      8.78m   NWI  28-09.75 
 15 Kasper, Kaylyn               LAKELAND COL                      8.35m   NWI  27-04.75 
 
Women Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Seidler, Peggy               UW-OSHKOSH            13.97m     13.09m   42-11.50   10  
  2 Sheridan, Angela             UW-STEVENS P          12.20m     12.43m   40-09.50    8  
  3 Sitek, Ellie                 UW-OSHKOSH            13.31m     12.12m   39-09.25    7  
  4 Luebke, Jessa                UW-WHITEWATE          12.80m     11.96m   39-03.00    6  
  5 Jakubowski, Jenny            CARROLL COLL          12.45m     11.86m   38-11.00    5  
  6 Marcell, Jenni               RIPON                 12.13m     11.82m   38-09.50    4  
  7 Trzebiatowski, Susie         UW-OSHKOSH            13.30m     11.76m   38-07.00    3  
  8 Falk, Julie                  UW-OSHKOSH            12.32m     11.29m   37-00.50    2  
  9 Luedtke, Tahlia              UW-STEVENS P          10.70m     11.26m   36-11.50    1  
 10 Potter, Michelle             WINONA STATE          11.76m     11.24m   36-10.50 
 11 Brown, Chelsey               WINONA STATE          12.23m     11.05m   36-03.00 
 12 Meyers, Gretchen             UW-WHITEWATE          11.20m     10.90m   35-09.25 
 13 Thompson, Dana               UW-WHITEWATE          12.50m     10.82m   35-06.00 
 14 Ozanich, Holly               UW-OSHKOSH            12.57m     10.80m   35-05.25 
 15 Boltz, Courtney              CARROLL COLL          10.80m     10.62m   34-10.25 
 16 Jahner, Amy                  UW-WHITEWATE          10.64m     10.50m   34-05.50 
 17 Robus, Mary                  UW-STEVENS P          11.20m     10.46m   34-04.00 
 18 Gross, Alyssa                CARROLL COLL           9.60m     10.00m   32-09.75 
 19 Wolfe, Bridget               UW-EAU CLAIR           9.50m      9.94m   32-07.50 
 20 Kasten, Kayla                UW-WHITEWATE          10.36m      9.60m   31-06.00 
 21 Butterbaugh, Caitlin         RIPON                  9.53m      9.46m   31-00.50 
 22 Toth, Laura                  BELOIT COLLE          10.40m      9.29m   30-05.75 
 23 Scuglik, Jenna               ST. NORBERT                       9.08m   29-09.50 
 24 Marsh, Kelsey                ST. NORBERT            9.18m      8.90m   29-02.50 
 25 Gorell, Katie                UW-EAU CLAIR          10.00m      8.76m   28-09.00 
 26 Schulzetenberge, Amber       UW-EAU CLAIR           9.75m      8.68m   28-05.75 
 27 Lukas, Erin                  RIPON                  8.58m      8.47m   27-09.50 
 28 Jensen, Kaitlyn              WINONA STATE           8.00m      8.27m   27-01.75 
 29 Harling, Alicia              UW-STEVENS P           9.00m      8.22m   26-11.75 
 30 Ballun, Erin                 MICHIGAN TEC                      8.06m   26-05.50 
 31 Nissen, Stefany              CARROLL COLL           8.37m      7.64m   25-00.75 
 32 Weiss, Gina                  LAKELAND COL                      7.42m   24-04.25 
 33 Bolwerk, Stacy               UW-EAU CLAIR                      6.60m   21-08.00 
 
Women Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Thompson, Dana               UW-WHITEWATE          40.00m     40.00m     131-03   10  
  2 Sitek, Ellie                 UW-OSHKOSH            43.20m     39.91m     130-11    8  
  3 Morse, Amy                   UW-EAU CLAIR          41.00m     38.00m     124-08    7  
  4 Ozanich, Holly               UW-OSHKOSH                       36.90m     121-01    6  
  5 Potter, Michelle             WINONA STATE          42.08m     36.60m     120-01    5  
  6 Thies, Melissa               UW-OSHKOSH            38.00m     35.91m     117-10    4  
  7 Bickel, Jenna                WINONA STATE          35.55m     35.68m     117-01    3  
  8 Trzebiatowski, Susie         UW-OSHKOSH                       34.81m     114-02    2  
  9 Falk, Julie                  UW-OSHKOSH            35.00m     34.29m     112-06    1  
 10 Seidler, Peggy               UW-OSHKOSH                       33.60m     110-03 
 11 Walsh, Cassidy               UW-OSHKOSH            33.00m     33.21m     108-11 
 12 Sheridan, Angela             UW-STEVENS P          37.00m     32.70m     107-03 
 13 Kroll, Jessica               UW-OSHKOSH                       31.77m     104-03 
 14 Lonning, Krystle             WINONA STATE          33.00m     31.62m     103-09 
 15 Brendum, Caitlin             WINONA STATE          39.91m     31.42m     103-01 
 16 Marcell, Jenni               RIPON                 37.60m     31.10m     102-00 
 17 Jahner, Amy                  UW-WHITEWATE          30.54m     30.70m     100-09 
 18 Fendryk, Amanda              CARROLL COLL          27.10m     30.21m      99-01 
 19 Gorell, Katie                UW-EAU CLAIR          31.00m     29.00m      95-02 
 20 Meyers, Gretchen             UW-WHITEWATE          30.00m     28.82m      94-07 
 21 Blake, Megan                 UW-WHITEWATE          29.40m     28.36m      93-00 
 22 Jakubowski, Jenny            CARROLL COLL                     28.26m      92-08 
 23 Luebke, Jessa                UW-WHITEWATE                     27.90m      91-06 
 24 Kasten, Kayla                UW-WHITEWATE          31.00m     27.73m      91-00 
 25 Marsh, Kelsey                ST. NORBERT           28.40m     27.51m      90-03 
 26 Luedtke, Tahlia              UW-STEVENS P          24.00m     25.96m      85-02 
 27 Scuglik, Jenna               ST. NORBERT                      25.84m      84-09 
 28 Toth, Laura                  BELOIT COLLE          24.00m     25.00m      82-00 
 29 Lukas, Erin                  RIPON                 25.88m     24.97m      81-11 
 30 Orourke, Katie               UW-WHITEWATE                     24.76m      81-03 
 31 Rettschlag, DeAnna           LAKELAND COL                     24.41m      80-01 
 32 Janz, Alison                 CARROLL COLL          23.12m     23.81m      78-01 
 33 Fosterling, Stephanie        UW-STEVENS P          25.00m     22.61m      74-02 
 34 Thompson, Genna              LAWRENCE UNI          26.00m     21.70m      71-02 
 35 Springer, Tess               BELOIT COLLE          22.00m     20.61m      67-07 
 
Women Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 jarocki, robyn               UNATTACHED                       61.00m     200-01   10  
  2 Schwamb, Terri               UW-OSHKOSH            60.36m     54.69m     179-05    8  
  3 Sitek, Ellie                 UW-OSHKOSH            46.50m     47.87m     157-01    7  
  4 Potter, Michelle             WINONA STATE          42.66m     47.00m     154-02    6  
  5 Trzebiatowski, Susie         UW-OSHKOSH                       45.30m     148-07    5  
  6 Falk, Julie                  UW-OSHKOSH            44.60m     44.21m     145-00    4  
  7 Marcell, Jenni               RIPON                 40.52m     43.50m     142-08    3  
  8 Thies, Melissa               UW-OSHKOSH            43.00m     43.28m     142-00    2  
  9 Ozanich, Holly               UW-OSHKOSH                       43.18m     141-08    1  
 10 Seidler, Peggy               UW-OSHKOSH                       42.90m     140-09 
 11 Thompson, Dana               UW-WHITEWATE          38.00m     41.96m     137-08 
 12 Lonning, Krystle             WINONA STATE          36.82m     41.91m     137-06 
 13 Walsh, Cassidy               UW-OSHKOSH            40.00m     41.36m     135-08 
 14 Fendryk, Amanda              CARROLL COLL          40.36m     40.71m     133-07 
 15 Sheridan, Angela             UW-STEVENS P          42.00m     40.35m     132-04 
 16 Morse, Amy                   UW-EAU CLAIR          46.00m     39.50m     129-07 
 17 Luebke, Jessa                UW-WHITEWATE          35.08m     36.20m     118-09 
 18 Meyers, Gretchen             UW-WHITEWATE          26.00m     36.14m     118-07 
 19 Butterbaugh, Caitlin         RIPON                 34.79m     35.55m     116-08 
 20 Toth, Laura                  BELOIT COLLE          24.00m     35.50m     116-06 
 21 Jakubowski, Jenny            CARROLL COLL                     35.37m     116-00 
 22 Marsh, Kelsey                ST. NORBERT           36.70m     35.18m     115-05 
 23 Bickel, Jenna                WINONA STATE          31.63m     34.53m     113-03 
 24 Gorell, Katie                UW-EAU CLAIR                     34.40m     112-10 
 25 Boltz, Courtney              CARROLL COLL          32.61m     33.33m     109-04 
 26 Blake, Megan                 UW-WHITEWATE                     33.30m     109-03 
 27 Lukas, Erin                  RIPON                 33.32m     32.72m     107-04 
 28 Kroll, Jessica               UW-OSHKOSH                       32.22m     105-08 
 29 Goessling, Lana              UW-WHITEWATE          32.00m     32.09m     105-03 
 30 Gross, Alyssa                CARROLL COLL          30.50m     31.62m     103-09 
 31 Fosterling, Stephanie        UW-STEVENS P          31.00m     31.13m     102-01 
 32 Orourke, Katie               UW-WHITEWATE                     31.03m     101-10 
 33 Scuglik, Jenna               ST. NORBERT                      30.85m     101-02 
 34 Bolwerk, Stacy               UW-EAU CLAIR                     29.29m      96-01 
 35 Janz, Alison                 CARROLL COLL          24.29m     26.85m      88-01 
 36 Thompson, Genna              LAWRENCE UNI          28.00m     26.60m      87-03 
 37 Nissen, Stefany              CARROLL COLL          27.33m     26.24m      86-01 
 38 Robus, Mary                  UW-STEVENS P          31.00m     25.00m      82-00 
 39 Kasten, Kayla                UW-WHITEWATE          22.00m     21.82m      71-07 
 40 Springer, Tess               BELOIT COLLE          22.00m     16.35m      53-08 
 
Women Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kohn, Katie                  UW-OSHKOSH            32.00m     37.94m     124-06   10  
  2 Granzow, Lynda               GREATER MILW          37.57m    X37.53m     123-01 
  3 Fisher, Sami                 UNATTACHED            31.09m    X35.20m     115-06 
  4 Jensen, Kaitlyn              WINONA STATE          29.66m     33.94m     111-04    8  
  5 Stein, Jenny                 UW-OSHKOSH                       32.74m     107-05    7  
  6 Sommers, Emily               ST. NORBERT           33.00m     32.23m     105-09    6  
  7 Zach, Nicole                 UW-OSHKOSH                       30.19m      99-00    5  
  8 Leveranz, Megan              WINONA STATE          27.62m     29.39m      96-05    4  
  9 Fickbohm, Chelsea            LAWRENCE UNI                     28.89m      94-09    3  
 10 Lonning, Krystle             WINONA STATE          20.14m     28.68m      94-01    2  
 11 Precourt, Steph              WINONA STATE                     28.20m      92-06    1  
 12 Boltz, Courtney              CARROLL COLL                     27.95m      91-08 
 12 Gross, Alyssa                CARROLL COLL          18.94m     27.95m      91-08 
 14 Marcell, Jenni               RIPON                 32.81m     27.91m      91-07 
 15 Wiza, Lauren                 MICHIGAN TEC          26.69m     27.84m      91-04 
 16 Luedtke, Tahlia              UW-STEVENS P          25.00m     26.74m      87-09 
 17 Ballun, Erin                 MICHIGAN TEC          26.66m     25.90m      85-00 
 18 Marsh, Kelsey                ST. NORBERT           24.18m     24.45m      80-02 
 19 Sigler, Jori                 UW-OSHKOSH                       24.27m      79-07 
 20 Stam, Samantha               MICHIGAN TEC          27.32m     24.22m      79-05 
 21 Moelling, Heidi              CARROLL COLL          27.84m     23.30m      76-05 
 22 Shedal, Cassie               UW-OSHKOSH                       22.80m      74-10 
 23 Derlein, Alyssa              CARROLL COLL                     22.41m      73-06 
 24 Nissen, Stefany              CARROLL COLL          24.98m     22.40m      73-06 
 25 Holzer, Shelly               UW-STEVENS P          32.50m     21.38m      70-02 
 26 Harling, Alicia              UW-STEVENS P          24.10m     21.04m      69-00 
 27 Wiemann, Charissa            UW-WHITEWATE                     20.62m      67-08 
 28 Johnson, Dani                CARROLL COLL                     20.07m      65-10 
 29 Schurr, Katie                BELOIT COLLE          21.00m     19.92m      65-04 
 30 Wallace, Amber               UW-WHITEWATE                     19.61m      64-04 
 31 Patterson, Megan             UW-WHITEWATE                     19.45m      63-10 
 32 Janz, Alison                 CARROLL COLL          16.18m     19.14m      62-09 
 33 Scuglik, Jenna               ST. NORBERT                      18.87m      61-11 
 34 Kosterman, Erica             UW-WHITEWATE                     18.59m      61-00 
 35 Wilbourn, Kellee             UW-WHITEWATE                     17.85m      58-07 
 36 Retzlaff, Christina          UW-WHITEWATE          20.00m     17.39m      57-01 
 37 Schubert, Jen                UW-WHITEWATE                     17.29m      56-09